Aktualności
Zajrzyj do wnętrza układu pokarmowego
2026-05-15
W Pawilonie 512 (przy Centrum Nauki Kopernik) możecie wyruszyć w niezwykłą podróż przez cały układ pokarmowy – od jamy ustnej, przez przełyk i żołądek, aż po jelita cienkie i grube.
„Jelita? Wchodzę w to!” to nie klasyczna wystawa ani encyklopedyczna lekcja biologii. To multisensoryczne doświadczenie, które angażuje wzrok, słuch, dotyk, ruch, a miejscami także smak. Na kolejnych etapach podróży uczestnicy odkrywają, jak działa proces trawienia, poznają rolę jelit i mikrobioty jelitowej oraz dowiadują się, jak codzienne wybory wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie. Wiedza podana jest w „zjadliwej” formie: poprzez interaktywne instalacje, wizualne efekty, sensoryczne bodźce i ciekawostki, które zostają w pamięci na dłużej.
Na wystawę z mikrofonem wybrała się Marta Boroń. Posłuchajcie, jak wygląda instalacja i przede wszystkim, co możecie zrobić już dziś dla zdrowia swoich jelit.
Wystawa „Jelita? Wchodzę w to!” dostępna jest od 8 maja do 21 czerwca 2026 roku w Pawilonie nr 512 na Bulwarach Wiślanych przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, wejściówki nalezy zarezerwować na stronie: https://goingapp.pl/aktywnosc/wystawa-activia-jelita-wchodze-w-to
Materiał sponsorowany przez Danone.