Aktualności

Biblioteka w ogrodzie na Pradze-Północ

2025-09-17

fot. Szymon Pulcyn

Do listy warszawskich bibliotek już niedługo dołączy kolejna - osadzona w wyjątkowej historii ulicy, wraca do swoich korzeni. Mowa o bibliotece przy ulicy Wileńskiej, która dziś powstaje na nowo, jako otwarta i aktywna przestrzeń dla mieszkańców. Szczególnym atutem będzie duży teren wokół budynku, który zyska zupełnie nowe oblicze i stanie się przestrzenią integracji, kultury i edukacji.

O rewitalizacji i planach związanych z biblioteka przy Wileńskiej w Stacji Warszawa mówią :  Elżbieta Przybylska Dyrektorka Biblioteki Publicznej imienia księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ, Agnieszka Mroczek właścicielka pracowni Green Partner oraz Gabriela Szustek, burmistrz Pragi-Północ. 

Otwarcie filii zaplanowane jest na przyszły rok, teren przyszłej biblioteki stanie się miejscem wydarzeń i spotkań. To właśnie tutaj we wrześniu 2026 roku odbędą się Warszawskie Dni Rewitalizacji, które wypełnią zieloną przestrzeń debatami, warsztatami i atrakcjami dla mieszkańców.